Najljepši školski vrt u kontinentalnom dijelu Republike Hrvatske

OŠ Antuna Bauera bila je domaćin svečanosti proglašenja pobjedničkih školskih vrtova 2007, a i pobjednički školski vrt kontinentalne Hrvatske 2007. godine bio je upravo vrt naše škole. Naša škola na čelu sa ravnateljem Ivanom Mađarošem i nastavnicom Milunkom Gorom, voditeljicom za uređenje školskog okoliša u natjecanju za najljepše školske vrtove sudjeluje od povratka u obnovljenu školu 2003 godine.

Te godine škola je proglašena najljepšim školskim vrtom u ratom okupiranim područjima, a danas je osvojila nagradu za pobjednički školski vrt kontinentalne Hrvatske. Na  svečanost su se odazvali mnogi – bila je tu gradonačelnica Vukovara Zdenka Buljan, dogradonačelnik Vladimir Emedi, pročelnik za školstvo Grga Krajina koji je tamo bio i u svojstvu izaslanika župana Bože Galića, predstavnica ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, te mnogi drugi. Ravnatelju OŠ Antuna Bauera Ivanu Mađarošu uručena je nagrada za pobjednički školski vrt kontinentalne Hrvatske – keramička diploma te posebna zastava pobjedničkih vrtova Hrvatske. Na samom početku svečanosti sve prisutne je pozdravila Gradonačelnica Vukovara Zdenka Buljan, koja je istaknula kako su u mirnoj reintegraciji uvelike pomogli učitelji i nastavnici u školama. Istaknula je kako su u procesu mirne reintegracije morali prihvatiti i odluke s kojima nisu bili zadovoljni, kao što je moratorij na nastavu povijesti i neutralna imena škola, ali sada se to promijenilo. A Milunka Gora, učiteljica glazbene kulture i voditeljica za uređenje školskog okoliša je zapravo ta koja je najzaslužnija za ovogodišnju nagradu. Ona je istaknula pomoć svojih kolega i ravnatelja, te kazala kako su u svemu najvažnija djeca jer oni su ti koji marljivo rade. Ostali pobjednici su OŠ Valentin Klarin Preko na otoku Ugljanu za pobjednički školski vrt primorske Hrvatske, OŠ Matija Gubec iz Cernika za najljepše obnovljen školski vrt nakon rata, srednja poljoprivredno-tehnička škola Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda za najljepši srednjoškolski vrt i okoliš, OŠ Gradec za najljepši školski perivoj i Područna škola Podravska Selnica osnovne škole Legrad za najljepši mali vrt područnih škola. Zlatnu povelju Hrvatske radiotelevizije dobila je OŠ Ljudevita Gaja iz Nove Gradiške.

objavio: Administrator   datum: 17. 9. 2006.