SIGURNO NA INTERNETU

« Ožujak 2021 »

Znanje na jednom mjestu

Edutorij - CARNET

Ove školske godine sve udžbenike će nabaviti Ministarstvo obrazovanja.

eLektire | Lektire besplatno na Webu! (- cjelovite knjige!)

Ponosni smo što možemo objaviti kako naša škola sudjeluje u prvom Erasmus + projektu koji se zove Science Through Experiments in Europe 2. Osim naše škole, u projektu sudjeluju još i škole iz Španjolske, Grčke, Rumunjske, Turske i Mađarske. Teme koje se proučavaju kroz projekt su kemija, energija i snaga, gravitacija i sila, tlo, toplina i zvuk, a naša škola je zadužena za temu zvuka. Kroz razne eksperimente, igre, istraživanja i analize učenici će produbiti i obogatiti svoja znanja u navedenim temama. Kroz STEAM klub u koji su uključeni svi učenici naše škole koji sudjeluju u projektu, razvijat će se kompetencije i znanja kroz korištenje novih i inovativnih metoda, te će se također njegovati međukulturalne razlike, budući da će na projektu sudjelovati i međusobno surađivati učenici vršnjaci iz 6 europskih zemalja.

Pred nama je puno posla, ali jedva čekamo, jer znamo da ćemo puno naučiti kroz zabavu i igru, upoznati svoje vršnjake iz drugih zemalja te s njima razmijeniti iskustva!

Prvi zadatak i već se istaknula naša učenica!

Zadatak nam je bio osmisliti logo i motto koji će predstavljati projekt tijekom cijelog njegovog trajanja. Svaka škola trebala je poslati tri najbolja loga i najbolja motta te se onda između zemalja koje sudjeluju birao jedan logo i jedan moto koji će predstavljati projekt. Ponosni smo što možemo objaviti da je motto naše učenice Renate Selak iz 6.a „SCIENCE IS THE SOUND OF THE FUTURE“ pobijedio te će sada on, zajedno s logom iz Turske, predstavljati projekt tijekom cijelog njegovog trajanja. Bravo!