SIGURNO NA INTERNETU

« Ožujak 2021 »

Znanje na jednom mjestu

Edutorij - CARNET

Ove školske godine sve udžbenike će nabaviti Ministarstvo obrazovanja.

eLektire | Lektire besplatno na Webu! (- cjelovite knjige!)

Povezivanje iseljene i domovinske Hrvatske, posebice mladih naraštaja jedna je od važnih aktivnosti ove Vlade, pa je u tom cilju pokrenut pilot projekt „Korijeni “.

Sudionici projekta: Joza Mihaljev, Biljana Mihaljev, Lovorka Krajnović Tot, Danijel Služek, Blaženka Knežević, učenici 4, 6, i 8. razreda

Cilj projekta je jačanje svijesti o nedjeljivosti hrvatskom narodu i poticanje njegovog zajedništva; povezanosti i suradnje osnovnih škola koje pohađaju Hrvati izvan Republike Hrvatske s osnovnim školama u Republici Hrvatskoj, međusobno upoznavanje i zbližavanje djece iz Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine, iz država u kojima postoji hrvatska nacionalna manjina i iseljeništva u osnovnoškolskoj dobi, jačanje hrvatskog identiteta osnaživanjem veza s Hrvatskom na razini prilagođenoj dječjoj dobi i pružanje kontinuirane podrške učiteljima hrvatskog jezika i kulture u iseljeništvu, podršku hrvatskom narodu u Bosni i Hercegovini i iseljeništvu kroz njegovanje hrvatskog identiteta, povijesti, tradicije, kulture.

U našoj je školi, 23. studenoga, održana još jedna videokonferencija u sklopu pilot projekta Korijeni, koji provodi Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske, a u kojem su sudjelovali učenici naše škole te učenici Hrvatske nastave u Bavarskoj, Osnovne škole Matka Vukovića iz Subotice i Osnovne škole Žepče.

Ovaj su susret učenici obogatili različitim videouratcima, recitacijama, pjesmom i igrokazom kojima su predstavili svoje škole te podsjetili na ljepotu hrvatske kulturne baštine i nedavno održan Mimohod za Vukovar. Našu su školi predstavljali učenici Borna Markasović Hasanec s recitacijom pjesme Prva rič što sam je čuo i Marija Dardalić iz 4. a razreda s recitacijom pjesme Vukovar u srcu, te videouradak o radu naše škole koji su pripremili Ivan Hardi i Matej Belčić iz 8. a razreda. Obratila se svima i nastavnica Lovorka Krajnović Tot govoreći o stradavanju Vukovara 1991. godine.

Važnost ovog  projekta leži u  mogućnosti povezivanja najmlađih naraštaja Hrvata izvan Republike Hrvatske s Hrvatima u domovini.