« Listopad 2018 »

POSJET CineStaru VUKOVAR

Kako bi obilježili kraj nastavne godine i odmorili se od učenja i teškoga rada proteklih mjeseci, u ponedjeljak 12.lipnja 2017., učenici 2.a i 2.b razreda posjetili su Cinestar i pogledali crtić "Patke na tajnom zadatku" te uživali u kokicama i soku. Nakon crtića zajedno sa svojim učiteljicama su prošetali gradom i pojeli sladoled te se zadovoljni vratili u školu.

UPISI U SREDNJU ŠKOLU

Upisi u srednju školu 2017/2018 * Kalkulatori bodova i plaće, e-dnevnik, kalendar, pravilnici

Dragi učenici i roditelji na linku iznad možete saznati važne i korisne informacije o upisima u srednju školu

ZA RODITELJE PRVAŠIĆA

Prezentacije s roditeljskog sastanka  za roditelje budućih učenika 1. razreda u šk.god. 2017./2018.

Prezentacija - pedagoginja

prezentacija - psihologinja

Da li ste zadovoljni postignutim uspjehom u školi ?

OBRAZOVNI ČASOPISI

OBRAZOVNI ČASOPISI ZA UČENIKE

PLAN RADA ŠKOLE

KURIKULUM -2018-2019

Školski kurikulum -  šk. god. 2018./2019.

ZVRKOV PORTAL

Zvrkov portal za djecu, mlade, roditelje i nastavnike

EDUKATIVNI SADRŽAJI

Portal sa obrazovnim sadržajima za djecu

SIGURNIJI INTERNET

UČILICA

Adresa škole: Augusta Šenoe 19, Vukovar

Telefon: 032/414-649            032/413-146

fax: 032/414-930

mail: ured@os-abauera-vu.skole.hr

Ravnatelj: Joza Mihaljev

Tajnica: Anđa Hojski

Računovotkinja: Nevija Rudić

Pedagog/inja:Ivana Dragšić, na zamjeni DINO RADOŠ

Psihologinja: Ana Sabljić, na zamjeni ANA BILUŠKOVIĆ

Knjižničar: Zlatko Starc

Broj učenika: 331

Broj učenika u razrednoj nastavi: 167

Broj učenika u predmetnoj nastavi: 164

Ukupan broj razrednih odjela: 22

Početak i završetak svake smjene: 8:00 - 13:10    13:30 - 18:35

broj učitelja predmetne nastave: 29

broj učitelja razredne nastave: 14

O školi

Osnovna škola Antuna Bauera osnovana je u prosincu 1997. godine kao III. osnovna škola, u kojoj nastava započinje u siječnju 1998. godine. Bila je to najteža godina za većinu djelatnika i učenika koji su se nakon progonstva vratili u svoj grad.

Tada su nedostajale osnovne stvari za rad: škola je radila u prostoru Četvrte osnovne škole, zgrada je oštećena, učionička oprema je nestala i neodgovarajuća. Broj polaznika u školi stalno se mijenjao i rastao kako su se prognanici vraćali u vukovar. Potrebe za prostorom i poboljšanjem uvjeta rada su rasle.

Najsretniji dan za sve u školi bio je 15. siječnja 2003. godine. Nakon mnogo dogovora uspješno je riješen problem prostora i III. Oš se seli u svoju zgradu , na Trg Matije Gupca b.b. Tijekom svih godina nije nedostajala potpora Ministarstva prosvjete i športa, udruga i pojedinaca koji su davali svoju ljubav i poštenje, ali i darove.

Unatoč svim problemima tijekom prvih , a  i kasnijih godina , nije bilo svečanosti, smotre, natjecanja ili posjeta Gradu i Županiji na kojima se nisu pojavili naši učenici i učitelji, i rezultati nisu izostajali - postignuća su bila za svaku pohvalu.

Škola je prekrasna i uz mnogo truda i želja pretvorila se u oazu sklada djece, cvijeća i drveća što rezultira brojnim nagradama za postignuća u znanju, umjetničkim podrujima i stetskom uređenju. Zbog svega navedenoga u školi su često organizirani stručni skupovi, natjecanja, smotre a  športske priredbe.

Djeca su središte cjelokupnog školskog života, a oni to vraćaju uspjesima na svim područjima.

ravnatelj škole: JOZA MIHALJEV, prof.

U 2007. godini škola mijenja ime u Osnovna škola Antuna Bauera i nastavlja uspješno ostvarivatisve zadatke u redovitoj, izbornoj i  dodatnoj nastavi razvijajući toleranciju i razumjevanje.

U sastavu naše škole su i dvije područne škole : Područna škola Svinjarevci i Područna škola Petrovci. U područnoj školi Petrovci, školu pohađaju 41 učenika u 4 razredna odjela, a u područnoj školi Svinjarevci nastavu pohađa 19 učenika u dva kombinirana razredna odjela. Kako među našim učenicima ima puno učenika rusinske i ukrajinske nacionalnosti, tako se izbornom nastavom i slobodnim aktivnostima tomu  poklanja zaslužena  pozornost.