Učenici 7.a I 7.b razrednog odjela i ove školske godine sudjelovali su u  međunarodnom eTwinning projektu Safer Internet Day 2022. Projekt se provodi od prosinca 2021. do svibnja 2022.

1. Mapirali smo Školu na zajedničkoj karti svih projektnih partnera

2. Izradili smo avatare i predstavili se ostalim projektnim partnerima putem zajedničke dijeljene ploče

3. Igranje Kahoot kviza

Proveli smo Kahoot! kviz o sigurnosti na interentu koji je nastao suradnjom svih projektnih partnera te dodijelili diplome najuspješnijim učenicima

4. Izradili smo identifikacijsku karticu koja sadrži poruku o sigurnosti na internetu.

5. Sudjelovali smo u onlinu kvizu Potraga za boljim internetom, u organizaciji udruge Suradnici u učenju.

6. Proveli smo suradničku aktivnost: Što pomislim kad čujem pojam dezinformacije ?

7. Izrađivali smo lažne i clickbait vijesti te ih objavili na dijeljenoj ploči.

8. Obilježavali smo Dan sigurnijeg interneta tijekom cijelog tjedna od 7. do 11. veljače 2022. provođenjem različitih prigodnih aktivnosti. Učenici petih razreda izrađivali su svoj profilni Avatar uz pomoć digitalnog alata Avatarmaker. Kreirali su i digitalne postere, stripove i brošure u kojima su dali savjete i preporuke kako zaštiti svoje osobne podatke na internetu i društvenim mrežama.

Povodom dana sigurnijeg interneta, Carnet i Nacionalni Cert organizirali su natječaj za osnovnoškolce u kojem su timovi od pet učenika trebali izraditi strip o cyber herojima, hakerima ili digitalnim otiscima. Učenici naše škole odazvali su se na natječaj i izradili mnogo dobrih i poučnih stripova.

Učenici 7. i 8. razreda imali su zadatak na temu Lažnih vijesti. Zadatak je bio kreirati jednu vijest na zadanu temu, a ostali su učenici trebali procijeniti je li ona istinita ili lažna. Osmišljavali su i izrađivali check listu pravila za provjeru vjerodostojnosti informacija. Svoje radove su objavljivali na Padlet ploči. Na kraju su učenici kreirali postere u kojima su dali smjernice kako prepoznati lažnu vijest i provjeriti informacije i vijesti kako bi se utvrdila njihova vjerodostojnost.

9. Izrada kreativnih radova (učenici) na temu dezinformacije, lažne vijesti, lažne fotografije i videozapisi (prezentacija, video, infografika, strip, plakat, interaktivne slike, crteži…)

« Ožujak 2024 »