Obavijest roditeljima učenika prvog razreda školske 2024/25. godine

U sustavu e-Građani, nakon što je za dijete potvrđen postupak upisa od strane Školskog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja, dostupan je dokument UPISNICA.

Saznajte više klikom na Opširnije.

Molimo sve roditelje koji to još uvijek nisu učinili, neka u sustavu e-Građani preuzmu dokument upisnice klikom na „Preuzmi dokument“. Potom je potrebno ispisati ga na pisaču, ručno potpisati od strane jednog ili oba roditelja, skenirati i priložiti potpisani dokument u sustav klikom na gumb „Priloži dokument“. Škola u koju se dijete upisuje pregledom potpisane upisnice potvrdit će upis djeteta u prvi razred osnovne škole. Na ekranu popisa djece status zahtjeva/postupka upisa promijenit će se u „Upisan“ čime se proces upis djeteta u prvi razred osnovne škole završava. Roditelji koji su osobnim dolaskom u školu podnosili prijavu za upis, bit će pozvani doći u školu potpisati upisnice za svoju djecu.

Tijekom obrade zahtjeva/postupka upisa, nadležna institucija (Upravni odjel za obrazovanje Vukovarsko-srijemske županije, nakon prijedloga Škole) može u sustavu e-Građani izdati i rješenje o:

• odgodi upisa,

• primjerenom programu (prilagođeni ili individualizirani program),

• odobravanju ili odbijanju prijevremenog upisa,

• odobravanju ili odbijanju zahtjeva za privremeno oslobađanje.

Prilikom izdavanja rješenja, roditelj će dobiti obavijest i pisanim putem. Također, dokument rješenja može se pregledati kroz aplikaciju na koraku „Rješenje o upisu“. Klikom na gumb „Pregledaj“ roditelju se nudi mogućnost preuzimanja i pregledavanja dokumenta.

objavio: Ivana Dragšić   datum: 19. 5. 2024.

« Rujan 2024 »