Razredni projekt 2.b - Djelatnost ljudi

Tijekom školske godine učenici 2.b razreda započeli su razrednim projektom o djelatnostima ljudi.
Cilj projekta: prepoznati važnost i vrijednost različitih zanimanja i djelatnosti u mjestu; upoznati učenike s načinom i mjestom rada, priborom, alatima i strojevima koje korist pojedina zanimanja.
Želeći upoznati čime se ljudi bave u njihovoj okolini, krenuli smo od njihovih roditelja. Roditelji su se aktivno uključili u projekt pa su tako učenici imali priliku upoznati zanimanja: policajac, krojač, knjižničar, zidar, trgovac, automehaničar…
Djeca razvijaju interes za zanimanjima svojih roditelja igrajući se s njima, razgovarajući i promatrajući ih.
Zahvaljujemo se svim roditeljima, a posebno mami Ljiljani Banović, koja je bila s nama na satu TZK te je upoznala učenike sa zanimanjem kineziolog i voditelj sportsko-rekreativne udruge i trenera. Učenik Emilio demonstrirao je vožnju na hoverboardu te su ostali mogli probati i provozati se uz asistenciju gospođe Ljiljane. Zahvaljujemo se također i tati Hrvoju Zgombiću koji je upoznao učenike o pomorstvu, tankerima… te je objasnio pozitivne i negativne strane svog zanimanja, kapetana broda.

Nadam se da će učenici upoznati različitost zanimanja, a možda i pronaći svoje buduće zanimanje.

fotogalerija

Učiteljica: Edita Kery

objavio: Blaženka Knežević   datum: 19. 6. 2023.