Završnica projekta „A sad-čitam 2“

U subotu, 3. lipnja 2023.  Osnovnoj školi „Mitnica“ održana je završnica projekta „A sad-čitam 2“ u kojemu su sudjelovali i naši učenici. Projekt "A sad - čitam!" je projekt osmišljen kao projekt škola i učitelja Hrvatskog jezika Vukovarsko-srijemske županije s mogućnošću uključenja škola i iz ostatka Hrvatske. Osnovni su ciljevi projekta poticanje čitanja kod djece osnovnoškolske dobi, razvoj njihove međusobne suradnje kroz susrete online i uživo, razmjena čitateljskog iskustva među učenicima i razmjena znanja među učiteljima. Nakon niza zanimljivih zadataka, kojih su rezultati vidljivi na platformi ESEP, završnica je zamišljena kao susret s književnim blogericama: Ellom Hasel, učenicom i Marijom Bratonja, knjižničarkom Ekonomske škole u Vukovaru. Susret su moderirale voditeljice projekta Darija Benaković, knjižničaraka OŠ „Mitnica“ i Zrinka Jurić, knjižničarka OŠ Vladimira Nazora iz Vinkovaca, a nazočni su učenici dobili iscrpne i zanimljive odgovore na svoja pitanja. Nakon službenoga dijela svi su uživali u domjenku i druženju.

objavio: Blaženka Knežević   datum: 12. 6. 2023.