Grade moj!

Niz svečanosti i spomendana u svibnju započeli smo proslavom Dana grada 3. svibnja 2023.,proslavom zaštitnika grada Vukovara, svetoga Filipa i Jakova.
Učenici nižih razreda tradicionalno su sudjelovali u Cvjetnom korzu, jednoj od najljepših manifestacija koja u šetnji, pjesmi i plesu pokazuje vrsnu kreativnost i trud učiteljica i djece u pripremi toga događaja. Učenici viših razreda u pratnji svojih razrednika uživali su u posjetu Franjevačkom samostanu, napose Franjevačkom muzeju Vukovar, u kojemu su, u poticajnom i voljnom
vođenju patera Matije Marijića, upoznali ljepotu i bogatstvo sakralne baštine koja je stopila u kulturu cijeloga našeg grada. Od knjižnice koja čuva neke od najstarijih i najvrjednijih knjiga do kripte koja je bila posebno oskvrnuta u velikosrpskoj agresiji, učenici su jednako pozorno slušali izlaganje i divili se viđenom. Uz Franjevački samostan učenici su posjetili i simbol hrvatskoga otpora u Domovinskom ratu, atrakciju koju svakodnevno posjećuje veliki broj gostiju, a koja je povodom Dana grada bez naknade bila otvorena za sve građane Vukovara-naš jedinstveni Vodotoranj. Bili ondje prvi put ili ne, osjećaji ponosa uvijek su dovoljno snažni za oživljavanje sjećanja istvaranje novih uspomena, kako se na fotografijama i vidi.

fotogalerija

učiteljica hrvatskog jezika, Anica Jukić

objavio: Blaženka Knežević   datum: 8. 5. 2023.