Svjetski dan zdravlja

U cijelom svijetu  7.  travnja, obilježava se  kao Svjetski dan zdravlja. Na taj  dan je  Svjetska zdravstvena organizacija još od 1950. godine pozivala na obilježavanje Svjetskog dana zdravlja s ciljem isticanja važnosti zdravlja te stvaranja svijesti o određenoj, prioritetnoj zdravstvenoj temi. Tijekom posljednjih godina obrađene su brojne teme poput mentalnog zdravlja, zdravlja majki i djece, klimatskih promjena, pandemije COVID -a 19 i sl.
 Prije 75 godina na ovaj datum osnovana je Svjetska zdravstvene organizacije (SZO).  Razlog osnivanja ovakve jedne organizacije  je udruživanje svjetskih stručnjaka u rješavanje aktualne problematike u području zdravstva. Svrha SZO je i poticanje zdravstvenih djelatnika i angažman pojedinca, obitelji i zajednice za povećano društveno sudjelovanje i poboljšanu brigu o svom zdravlju.

U svrhu promocije zdravlja  među djecom školske dobi  studentica druge godine prijediplomskog stručnog studija „Fizioterapija“ Iva Gašpar pod mentorstvom  nastavnice dr. sc. Slavice Janković, održala je radionicu „Vježbajmo kroz igru“ s učenicima 2.a razreda na satu TZK-a.
učiteljica: Sanja Tunuković

objavio: Blaženka Knežević   datum: 5. 4. 2023.