POZIV RODITELJIMA PRVAŠIĆA 2023/2024.

Pozivamo roditelje djece koja do 1. travnja 2023. godine navršavaju šest godina te roditelje djece kojoj je prošle školske godine odgođen upis u prvi razred da se jave stručnim suradnicama pedagoginji ili psihologinji do 17. veljače putem elektronske pošte ili telefona s podacima o datumu rođenja i OIB-om djeteta te brojevima telefona i elektronske pošte obaju roditelja.

- ivana.dragsic@skole.hr, ana.sabljic1@skole.hr

- 099/814-4491

Prije upisa u prvi razred obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.
O točnim terminima procjene školskog liječnika, pedagoga, psihologa i učitelja razredne nastave te učitelja hrvatskog jezika, koji će se održavati u periodu od 31. ožujka do 15. lipnja, bit ćete naknadno obaviješteni.

Saznajte više klikom na opširnije.

UPISNO PODRUČJE NAŠE ŠKOLE SU ULICE
Antuna Augustinčića, Samostanska, Ljudevita Gaja (Šlezija), Europske unije (od Trga kralja Tomislava do Trga Matije Gupca), Šamac, Svetog Bone (od križa), Dr. Franje Tuđmana, Frana Kršinića, Josipa Rukavine, Vanje Radauša, Stanka Vraza, Stjepana Radića, Fra Antuna Tomaševića, Augusta Šenoe, Ribarska, Trg Republike Hrvatske, Vladimira Nazora, Zmajeva, Nikole Andrića, Trg Slavija, Trg hrvatskih branitelja (Bećarski križ), Trg kralja Tomislava, Zelena, Siniše Glavaševića, Branka
Radićevića, Dalmatinska, Augusta Cesarca, Dubrovačka, Stjepana Supanca, Istarska, Ive Andrića, Dragutina Renarića, Jakova Gotovca, Lijeva bara, Ukrajinska, Trg Matije Gupca, Vatroslava Lisinskog, Hrvatske mladeži, Hrvatskog sokola, Petra Preradovića (lijeva strana), Radnička (do broja 44), Sajmište, S.S. Kranjčevića, Ive Tijardovića, Tri ruže, Zrinska, Josipa Runjanina, Dubrava,

Mjesni odbor Petrovci te sve ulice naselja Petrovci i naselja Svinjarevci.

PRIJEVREMENI UPIS
Ukoliko Vaše dijete navršava šest godina nakon 1. travnja 2023. g. (a do 31. prosinca 2023.g.) i želite ga prijevremeno uvrstiti na popis školskih obveznika, potrebno je Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Vukovarsko-srijemske županije (Glagoljaška 27, 32 100 Vinkovci) pisanim putem podnijeti Zahtjev. Uz zahtjev, koji moraju potpisati oba roditelja, potrebno je priložiti i kopije osobnih iskaznica obaju roditelja, te mišljenje stručnog tima predškolske ustanove koju je dijete pohađalo.

ODGODA UPISA
Na zahtjev stručnog povjerenstva škole, sukladno rješenju Vukovarsko-srijemske županije, djetetu se može odgoditi upis u prvi razred osnovne škole za jednu godinu. Roditelj koji želi odgoditi upis djeteta u prvi razred za jednu godinu, iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete školi, istaknuti razloge za odgodu i tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta stručno povjerenstvo podnosi zahtjev za odgodu upisa Vukovarsko-srijemskoj županiji. Dijete kojem je odgođen upis u prvi razred za jednu školsku godinu, sljedeće će godine biti uvršteno na popis školskih obveznika radi ponovnog utvrđivanja psihofizičkog stanja.

UPIS DJETETA U ŠKOLU KOJOJ NE PRIPADA PREMA UPISNOM PODRUČJU

Ukoliko želite upisati dijete u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, trebate se javiti objema školama i reći svoju namjeru, ispuniti Zahtjev i poslati ga  Upravnom odjelu za odgoj i obrazovanje Vukovarsko-srijemske županije.

objavio: Ivana Dragšić   datum: 2. 2. 2023.