Natječaj za mobilnosti u Mađarsku i Tursku

Naša škola sudjeluje u Erasmus+ projektu Science Through Experiment In Europe 2 (SEE2). Osim naše škole, u projektu sudjeluju još i škole iz Španjolske, Grčke, Rumunjske, Turske i Mađarske. Koordinatorica projekta je učiteljica engleskog jezika Nevena Genčić.

Za vrijeme trajanja projekta učitelji i učenici posjetit će svaku od navedenih škola i sudjelovati u aktivnostima sukladno ciljevima projekta. Naša će škola također biti domaćin jedne od mobilnosti (stručnog putovanja) te će ugostiti učenike i učitelje partnerskih škola od 7. do 13. svibnja 2023. godine. Molimo da se prijavite i budete domaćini (osigurate smještaj) učenicima iz partnerskih škola te zajedno s njima sudjelujete u planiranim aktivnostima i izletima umjesto nastave u tom razdoblju.

Do sada su naši učitelji i učenici bili na mobilnostima u Grčkoj, Rumunjskoj i Španjolskoj, a svi su se vratili obogaćeni novim znanjima i poznanstvima te s predivnim uspomenama!

Sada raspisujemo natječaj za dvije mobilnosti učenika.

Putovanje u Mađarsku koje će trajati od 12. do 18. ožujka 2023. godine. Naša 4 učenika i 2 učitelja boravit će u gradu Tarcal. Za ovo putovanje potrebna je osobna iskaznica.

Putovanje u Tursku, koje će trajati od 23. do 29. travnja 2023. godine. Naša 4 učenika i 2 učitelja boravit će u gradu Ankara. Za ovo putovanje potrebna je putovnica.

Više o prijavi pročitajte klikom na opširnije.

Teme koje se proučavaju kroz projekt su kemija, energija i snaga, gravitacija i sila, tlo, toplina i zvuk, a naša škola je zadužena za temu zvuka. Kroz razne eksperimente, igre, istraživanja i analize učenici će proširiti i obogatiti svoja znanja u navedenim temama. Učenici koji sudjeluju u projektu razvijat će kompetencije i znanja kroz korištenje novih i inovativnih metoda te će se njegovati međukulturalne razlike, budući da će na projektu sudjelovati i međusobno surađivati učenici vršnjaci iz 6 europskih zemalja. Učenici će međusobno komunicirati na engleskom jeziku čime će obogaćivati svoje jezične vještine.

Putovanje i boravak u inozemstvu za učenike u cijelosti je besplatan, odnosno njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava Europske unije koja su odobrena projektom.

Pravo na prijavu za putovanja u Mađarsku i Tursku imaju učenici od 5. do 8. razreda Osnovne škole Antuna Bauera koji napišu motivacijsko pismo do 1. veljače 2023. godine i ubace ga do 12.00 sati u kutiju koja će se nalaziti na stolu u predvorju škole kod oglasne ploče.

Obrazac možete preuzeti klikom na poveznicu MOTIVACIJSKO PISMO te popuniti mjesta koja su označena plavim slovima.

Sva motivacijska pisma bit će pročitana i pregledana od strane projektnog tima te će se konačna odluka o odabiru učenika za mobilnosti objaviti na stranicama škole najkasnije u ponedjeljak, 6. veljače 2023. godine.

Učenici se odabiru prema sljedećim kriterijima:

Opći uspjeh u školi

Uspjeh iz predmeta engleski jezik, matematika, priroda, biologija, kemija, fizika (ako učenici imaju navedene predmete)

Vladanje u školi

Socijalne i komunikacijske vještine

Redovito pohađanje nastave

Volja i želja za sudjelovanjem u mobilnostima

Motivacijsko pismo

Sretno svima!

objavio: Ivana Dragšić   datum: 26. 1. 2023.