ZaMaH-Zavičajni kviz općega znanja

U okviru obilježavanja 180. obljetnice Matice hrvatske i 18. dana Matice hrvatske u Vukovarsko-srijemskoj županiji u službeni je program uvršten i Zavičajni kviz općega znanja ZaMaH. On je i upriličen 25. listopada 2022. u našoj školi, a okupio je vukovarske gradske škole i OŠ Bršadin.

Četveročlane natjecateljske ekipe činili su učenici 7. i 8. razreda. Propitivalo se opće znanje u poznavanju činjenica i zanimljivosti o našem zavičaju iz različitih područja: književnosti, znanosti, povijesti, glazbe, slikarstva, stripa, sporta, filma, novinarstva i kazališta.

Kako je i u samom pozivu na sudjelovanje naglašeno-cilj je Kviza bio potaknuti učenike na upoznavanje i otkrivanje bogate kulture, umjetnosti, znanosti, povijesti, sporta u užem zavičaju; potaknuti domoljublje; spoznati bogatstvo stvaralaštva naše županije koje čini ukupnost hrvatske kulture i baštine te potaknuti na samostalno istraživanje o zavičaju.

Za sam Kviz učenici su se pripremali putem poveznica na odabrane sadržaje koje su pripremile učiteljice Hrvatskoga jezika: Branimira Barun, prof., Marina Antolović Ferdebar, prof., Karolina Nadaždi Hideg, prof., knjižničarka Darija Benaković, prof. i Anica Jukić, prof. Pobjednice prvoga ZaMaH-a učenice su OŠ Mitnica, kojima iskreno čestitamo! Vrijedni Bauerci-Anamarija Glavaš, Ivano Kovačić, Tihana Jularić-Krekić i Hanna Paljušaj (svi 8.b) osvojili su 2.mjesto.

3. su mjesto dijelile ekipe OŠ Siniše Glavaševića i OŠ Blage Zadre, 4. mjesto osvojila je OŠ Bršadin, a 5. OŠ Dragutina Tadijanovića.

Svi su učenici dobili pohvalnice za svoj rad i sudjelovanje u Kvizu te olovke Školske knjige kao uspomenu na ovaj događaj, a pobjednička ekipa također i prigodan dar Školske knjige i Matice hrvatske.

Nakon kviza priređen je domjenak za učenike i mentorice, a potom obilazak Škole i školskoga dvorišta. U tom opuštenom druženju svi su iskazali svoje zadovoljstvo susretom pa vjerujemo da će se sličan upriličiti i dogodine!

fotogalerija

objavio: Blaženka Knežević Anica Jukić   datum: 25. 10. 2022.