Natječaj za mobilnost u Španjolsku

Naša škola sudjeluje u Erasmus+ projektu Science Through Experiment In Europe 2 (SEE2). Osim naše škole, u projektu sudjeluju još i škole iz Španjolske, Grčke, Rumunjske, Turske i Mađarske.

Do sada su po 2 učitelja i 4 učenika naše škole bili na mobilnostima u Grčkoj i Rumunjskoj, a svi su se vratili obogaćeni novim znanjima i poznanstvima te s predivnim uspomenama!

Sada raspisujemo natječaj za putovanje na španjolski otok Tenerife, koje će trajati od 30. listopada do 5. studenog 2022. godine. Naša 3 učenika i 2 učitelja boravit će u gradu Tacoronte koji je svega 15 minuta udaljen od glavnog grada Santa Cruz de Tenerife.

Više pročitajte klikom na opširnije.

Teme koje se proučavaju kroz projekt su kemija, energija i snaga, gravitacija i sila, tlo, toplina i zvuk, a naša škola je zadužena za temu zvuka. Kroz razne eksperimente, igre, istraživanja i analize učenici će proširiti i obogatiti svoja znanja u navedenim temama. Učenici koji sudjeluju u projektu razvijat će kompetencije i znanja kroz korištenje novih i inovativnih metoda te će se njegovati međukulturalne razlike, budući da će na projektu sudjelovati i međusobno surađivati učenici vršnjaci iz 6 europskih zemalja. Učenici će međusobno komunicirati na engleskom jeziku čime će obogaćivati svoje jezične vještine.

Na Tenerifima će glavna tema biti tlo. Putovanje i boravak u inozemstvu za učenike u cijelosti je besplatan, odnosno njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava Europske unije koja su odobrena projektom.

Za vrijeme trajanja projekta učitelji i učenici posjetit će svaku od navedenih škola i sudjelovati u aktivnostima sukladno ciljevima projekta. Naša će škola također biti domaćin jedne od mobilnosti (stručnog putovanja) te će ugostiti učenike i učitelje partnerskih škola.

Pravo na prijavu za putovanje u Španjolsku na Tenerife imaju učenici od 5. do 8. razreda Osnovne škole Antuna Bauera koji napišu motivacijsko pismo do 13. rujna 2022. godine (utorak) i ubace ga do 14.00 sati u kutiju koja će se nalaziti na stolu u predvorju kod oglasne ploče.

Obrazac možete preuzeti klikom na poveznicu MOTIVACIJSKO PISMO te popuniti mjesta koja su označena plavim slovima.

Sva motivacijska pisma bit će pročitana i pregledana od strane projektnog tima te će se konačna odluka o odabiru učenika za mobilnost u Španjolsku objaviti na stranicama škole najkasnije u petak, 16.rujna 2022. godine u 20:00 sati. Koordinatorica projekta je učiteljica engleskog jezika Nevena Genčić.

Učenici se odabiru prema sljedećim kriterijima:

• Opći uspjeh u školi
  • Uspjeh iz predmeta engleski jezik, matematika, priroda, biologija, kemija, fizika (ako učenici imaju navedene predmete)
  • Vladanje u školi
  • Socijalne i komunikacijske vještine
  • Redovito pohađanje nastave
  • Volja i želja za sudjelovanjem u mobilnostima
  • Motivacijsko pismo

Sretno!

objavio: Ivana Dragšić Nevena Genčić   datum: 8. 9. 2022.