Profesionalna orijentacija

Učenici osmih razreda došli su do najozbiljnijeg dijela svog odrastanja - odabir srednje škole. To je prekretnica u njihovim životima koja će im zasigurno utjecati na životni put.

Već su slušali predavanja o odabiru srednje škole, o deficitarnim zanimanjima, o mrežnoj stranici Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole, pregledavali su letke i video uratke o srednjim školama u okolici.

Danas su svi osmaši u pratnji nastavnice Blaženke Knežević, pedagoginje Ivane Dragšić i ravnatelja Zlatka Milića sudjelovali u Danu otvorenih vrata Srednje strukovne škole Marko Babić. Tamo su nas dočekali ravnatelj škole Rudolf Tomić i njegova zamjenica te nas proveli školom i upoznali sa zanimanjima za koja ih ta škola može pripremiti. Obišli smo njihove praktikume i vidjeli uživo čime se bave kozmetičari, frizeri, kuhari, nutricionisti, slastičari,... Susreli smo neke učenike i profesore, a na kraju smo se okrijepili sokom i slasticama koje su pripremili slastičari, a ljubazno su nas dočekali i uslužili konobari.

objavio: Ivana Dragšić   datum: 25. 5. 2021.