NOĆ BIOLOGIJE, KEMIJE I MATEMATIKE

U petak, 6. prosinca 2019., godine u Gradskoj knjižnici Vukovar održana je uzbudljiva Noć biologije, kemije i matematike.

Kroz niz aktivnosti djeca su izrađivala slonovsku pastu za zube, upoznavala se s osnovama rada u laboratoriju, otkrivali skrivene kemikalije, bojali po mlijeku, izrađivali plastično mlijeko, različitim pokusima proučavali vodu i njezina svojstva, mikroskopiranjem i digitalnom kamerom upoznali zanimljiv svijet kukaca, preparirali kukce, izračunali potrošnju vode kroz praktičan rad, natjecali su se u brzini slaganja molekula, igrali Pictionary, Kolo sreće i Kahoot, bojali motive iz znanosti u radionici opuštanja, izrađivali bedževe, a kao iznenađenje čekao ih je i mali gost u živom kutku - tarantula. Oduševljenje djece provedenim aktivnostima bilo je nemjerljivo, atmosfera radna i vesela, a svi su posjetitelji otišli bogatiji za nova iskustva i spoznaje!

U provođenju aktivnosti sudjelovali su nastavnice: Antonija Milić (OŠ Antuna Bauera), Ivana Kišić (OŠ Nikole Andrića),Draženka Kovačević (OŠ Dragutina Tadijanovića), Ankica Strešnjak (OŠ Siniše Glavaševića), Dinka Prusina Nikolić (OŠ Blage Zadre), Antonija Boras (OŠ Mitnica) te nastavnik Zlatko Milić (OŠ Antuna Bauera). Svi su dali najviše od sebe kako bi djecu uveli u svijet nepoznatog i oku nevidljivog.

fotogalerija

objavio: Blaženka Knežević   datum: 9. 12. 2019.