DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2024. U NAŠOJ ŠKOLI

Dan sigurnijeg interneta obilježava se svake godine prvog utorka u veljači  s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije uporabe digitalnih tehnologija i mobilnih uređaja, u prvom redu među djecom i mladima.

U našoj školi smo ga odlučili obilježiti na nekoliko načina. Tijekom cijelog tjedna od 5.02 - 9.02. na satima informatike učenici su izrađivati online plakate, kreirali stripove i videozapise na temu sigurnosti na internetu.

8. veljače smo obilježili  Dan sigurnijeg interneta na razini cijele škole kao integrirani dan. U obilježavanju su sudjelovali svi učenici od 1. do 8. razreda MŠ Vukovar i PŠ iz Svinjarevaca i Petrovaca.  Učiteljice i  razrednici svaki sa svojim razredom su provodili radionice iz kurikula programa Budi Internet genijalac. Učenici su na zanimljiv način učili kako kritički razmišljati dok istražuju internet i druge internetske sadržaje i kako se zaštititi od internetskih prijetnji. Nakon provedenih radionica  na panoima u učionicama izložili su svoje radove.

Zahvaljujući tome što je naša škola  izabrana u projekt „Budi Internet genijalac“ imali smo priliku pogledati predstavu „Internet genijalci“.  Teme predstave bile su nasjedanje na internetske prevare, postavljanje kvalitetnih zaporki i suočavanje s  nasiljem u virtualnim prostorima.  Predstava je nastala kao rezultat uspješne suradnje udruge Suradnici u učenju, Triko Cirkus Teatra i Google.org koji od 2018. godine rade na edukaciji mladih u osnovnim školama diljem Hrvatske. Kreativni trio mladih internauta Maša (Tea Šimić), Alex (Filip Lugarić) i Net (Bojan Ban), uz igru i pjesmu i pokoju bezopasnu akrobaciju učenicima su predstavili koje greške djeca i odrasli rade na internetu.  Učenici su kroz interakciju s glumcima pokazali već stečeno znanje o pravilnom korištenju internetom. Predstava je bila zanimljiva, edukativna, izmamila je osmjehe na lica, ali i upozorila na opasnosti na internetu. Nakon predstave uslijedilo je fotografiranje učenika s glumcima.

fotogalerija

objavio: Blaženka Knežević   datum: 9. 2. 2024.