« Kolovoz 2020 »

broj učitelja predmetne nastave: 29

broj učitelja razredne nastave: 14

O školi

Osnovna škola Antuna Bauera osnovana je u prosincu 1997. godine kao III. osnovna škola, u kojoj nastava započinje u siječnju 1998. godine. Bila je to najteža godina za većinu djelatnika i učenika koji su se nakon progonstva vratili u svoj grad.

Tada su nedostajale osnovne stvari za rad: škola je radila u prostoru Četvrte osnovne škole, zgrada je oštećena, učionička oprema je nestala i neodgovarajuća. Broj polaznika u školi stalno se mijenjao i rastao kako su se prognanici vraćali u vukovar. Potrebe za prostorom i poboljšanjem uvjeta rada su rasle.

Najsretniji dan za sve u školi bio je 15. siječnja 2003. godine. Nakon mnogo dogovora uspješno je riješen problem prostora i III. Oš se seli u svoju zgradu , na Trg Matije Gupca b.b. Tijekom svih godina nije nedostajala potpora Ministarstva prosvjete i športa, udruga i pojedinaca koji su davali svoju ljubav i poštenje, ali i darove.

Unatoč svim problemima tijekom prvih , a  i kasnijih godina , nije bilo svečanosti, smotre, natjecanja ili posjeta Gradu i Županiji na kojima se nisu pojavili naši učenici i učitelji, i rezultati nisu izostajali - postignuća su bila za svaku pohvalu.

Škola je prekrasna i uz mnogo truda i želja pretvorila se u oazu sklada djece, cvijeća i drveća što rezultira brojnim nagradama za postignuća u znanju, umjetničkim podrujima i stetskom uređenju. Zbog svega navedenoga u školi su često organizirani stručni skupovi, natjecanja, smotre a  športske priredbe.

Djeca su središte cjelokupnog školskog života, a oni to vraćaju uspjesima na svim područjima.

ravnatelj škole: JOZA MIHALJEV, prof.

U 2007. godini škola mijenja ime u Osnovna škola Antuna Bauera i nastavlja uspješno ostvarivatisve zadatke u redovitoj, izbornoj i  dodatnoj nastavi razvijajući toleranciju i razumjevanje.

U sastavu naše škole su i dvije područne škole : Područna škola Svinjarevci i Područna škola Petrovci. U područnoj školi Petrovci, školu pohađaju 41 učenika u 4 razredna odjela, a u područnoj školi Svinjarevci nastavu pohađa 19 učenika u dva kombinirana razredna odjela. Kako među našim učenicima ima puno učenika rusinske i ukrajinske nacionalnosti, tako se izbornom nastavom i slobodnim aktivnostima tomu  poklanja zaslužena  pozornost.