Projekti učenika

Terenska nastava učenika 2. razreda

Učenici drugih razreda i njihove učiteljice, realizirali su terensku nastavu PiD-a u pogonu Cooperanta firme Beneton u Vukovaru.

Učenici su su u neposrednoj životnoj stvarnosti imali priliku upoznati naćin rada u tvornici i proći sve faze procesa  proizvodnje od tkanja do gotovog proizvoda.

Odgojno-obrazovne zadaće:

• učiti promatranjem u neposrednoj okolini
  • razvijati svijest o potrebi rada
  • unaprijediti intelektualni, društveni, moralni i duhovni razvoj u skladu sa njihovim interesima.

Nastavne aktivnosti:

• obilazak strojeva za tkanje materijala
  • krojenje materijala
  • šivanje
  • dorada
  • gotovi proizvod
  • etiketiranje i pakovanje gotovih proizvoda

Posjetu je omogućila majka našega učenika Marka, Maja Černok, kojoj se na ovaj naćin zahvaljujemo. kao i svim zaposlenicima i predstavnicima firme koji su nas srdačno ugostili.

ENGLESKI JEZIK

voditelj: Ivan Devernay

Nakon obrađenih video zapisa učenici rade PPT prezentacije u kojima pokazuju sažetak poznavanja pismenosti i zakonitosti engleskog jezika na interaktivni način.

Primjer jednoga učeničkog  uratka možete pogledati ovdje

TERENSKA NASTAVA UČENIKA 3.I 4.RAZREDA

Učenici  3.i 4. razreda i njihove učiteljice  realizirali su terensku nastavu  na  Eko gospodarstvu „Orlov put“u Bilju.

Cilj terenske nastave: Učenje otkrivanjem u neposrednoj životnoj sredini,u kojoj učenici susreću se  i upoznaju biljni i životinjski  svijet.

Odgojno-obrazovne zadaće:

-razvijati u učenicima svijest o očuvanju materijalne i duhovne povijesno-kulturne baština R. Hrvatske i nacionalnog identiteta,posebno Kopačkoga rita

-radom u skupinama i upoznavanjem učenika usvajati opće kulturne vrijednosti,ljudska prava  i prava djece

Nastavne aktivnosti:

1.aktivnost-berba voća-procjenjivanje,prebrojavanje,sortiranje i uspoređivanje ubranoga

voća

2.aktivnost-pranje voća i čišćenje neupotrebljivih dijelova

3.aktivnost-prerada voća

4.aktivnost-pakiranje

5.aktivnost-izrada etiketa

6.aktivost-stavljanje etiketa na proizvod

7.aktivnost-degustacija napravljenog proizvoda(staklenku u s vlastitom etiketom učenik