« Srpanj 2020 »

Fialna večer Talentijade

U petak, 5. lipnja, u 19 sati, održana je polufinalna večer školskoga projekta, Talentijade – virtualnog showa – malog spektakla za velike talente! Finalna se večer mogla pratiti uživo na YouTube kanalu Talentijade (https://www.youtube.com/watch?v=SlXAOcJXatY).

Sam projekt Talentijada osmislila je naša pedagoginja, Ivana Dragšić. Ove se godine, projektu pridružilo još ukupno jedanaest osnovnih i srednjih škola partnera, čiji su koordinatori potaknuli učenike na stvaranje i izradu radova. Projekt je međunarodnog karaktera te je uključen, također, u eTwinning sustav vrednovanja. Cilj projekta je potaknuti razvoj različitih vještina učenika u skladu s njihovim individualnim sposobnostima. Svoju su darovitost učenici pokazali u čak pet kategorija: izrada loga Talentijade, literarni izričaj, likovni izričaj, video uradak koji prikazuje natjecateljev talent te pružanje podrške svojim prijateljima kroz navijanje.

Žiri se sastojao od stručnjaka raznih područja, likovnog izričaja, plesnog, glazbenog, scenskog do onog motivatorskog. Prije glasanja žirija prethodilo je i glasanje učenika, te svih onih koji su pratili Talentijadu, i na taj se način odlučilo koje su točke najpopularnije u svakoj od kategorija. Talenti naših mladih Vukovaraca iz OŠ Antuna Bauera već su tu iskočili; Lana Brkić sa svojim literarnim radom osvojila je prvo mjesto, Špela Tufekčić je sa svojim likovnim radom osvojila drugo mjesto, dok je Marko Špehar najpopularniji sa svojim videouratkom gdje maestralno slaže rubikovu kocku. Zbrajanjem glasova žirija, Marko Špehar podijelio je treće mjesto, a naša Ena Rožić dijeli prvo mjesto sa svojim virtuoznim sviranjem flaute! Čestitamo im od srca! Ako vas zanima više, klikom na poveznicu možete doznati što je svemu prethodilo i tko je sve sudjelovao u polufinalu ovog uzbudljivog događaja! https://sites.google.com/view/talentijada/home/polufinale.

Uspjeh nije ono što imate, uspjeh je ono što jeste! Najbolji od najboljih pokazali su nam ono to jesu – ustrajni, vrijedni, požrtvovni mladi ljudi koji žive za ono što vole!

Nadamo se da će sljedećih godina biti odaziv još veći te da će ova naša Talentijada postati tradicionalno međunarodna, kao što je sada tradicionalno školska!