Prvi dan nove školske godine

Dana 9. rujna po prvi put u našu su školu kročili naši prvašići. U pratnji svojih obitelji zakoračili su u jedan novi i uzbudljivi svijet znanja, veselja i rada. U jutarnjim su satima učenici PŠ Petrovci i Svinjarevci, te učiteljice Melita Bertić i Jasminka Budimski, s nestrpljenjem dočekali svoje nove učenike.

PŠ Petrovci - 1. razred

PŠ SVINJAREVCI-prvašići

PŠ Svinarevci -  1. razred

U matičnoj je školi, u 12.30 sati, sve prisutne uvodno pozdravio ravnatelj škole, a prigodni program  dobrodošlice zaželjeli su im i pripremili učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama.

Školom su odjeknule pjesme, osmjesi i kratki igrokazi. Nakon veseloga programa, učiteljice Sanja Došen i Kristina Vitek  prozvale su svoje prvašiće koji su uzbuđeno stali uz njih. One su sada tu da ih hrabre i bodre u svim budućim uspjesima i postignućima, da im budu oslonac i podrška kako bi sigurno zaplovili u svijet znanja, mogućnosti i izazova.

Matična škola- 1.a razred

Matična škola- 1.b razred

S obzirom da se i vrijeme poigralo na prvi dan nove školske godine, zbog reda sunca, kiše i vjetra, učenike od drugog do osmog razreda pozvali smo u školsku dvoranu gdje smo prigodno poslušali himnu te dobrodošlicu ravnatelja. Svi su učenici zatim pošli u svoje učionice sa svojim razrednicima koji su ih uputili u sve informacije potrebne kako bi sretno i sigurno zakoračili u novu školsku godinu.

Svi zajedno započinjemo jedno novo poglavlje svojih života, u kojem uz potrebno znanje, jamčimo i smijeh i sretno odrastanje. Jer mi učitelji moramo znati da je najuzvišenije poučavanje - življenje s otvorenim srcem, a najvrjednije što naša djeca trebaju ponijeti iz škole sa sobom je ljubav prema novome, otvoreni um, niz pravih prijateljstva te bogato iskustvo i znanje o svemu što im je u životu neophodno.

Sretno, dragi naši učenici!

objavio: Blaženka Knežević Dina Miličević   datum: 13. 9. 2019.