POKLADNI UTORAK

Maškare su 5. ožujka zavladale Školom. Učenici od 1. do 4. razreda u školskoj dvorani otvorili su dan Plesom pod maskama. Budući da je tema bila Republika Hrvatska, našlo se u dvorani mnoštvo malih nogometaša, navijača, vojnika, znanstvenika, voditelja Dnevnika na državnoj televiziji, pa čak i Kiki bombona te čitavih svatova. Unatoč teškom izboru komisije, najmaštovitijem učeniku iz svakog razreda uručena je simbolična nagrada. Program je nastavljen predstavljanjem razrednih maski učenika predmetne nastave koji su zaista imali težak zadatak – osmisliti i predstaviti kategoriju koju su izvukli na sjednici Vijeća učenika.Tako smo imali priliku vidjeti kako je izgledao dolazak Hrvata, poznate hrvatske robne marke poput Eva sardine, Zvijezda kečapa i bočica Jane, prikaz iz djela „Postolar i vrag“,tradicionalnu zabavnu igru lova na jabuke, raspjevane mornare te ozbiljne hrvatske znanstvenike i izume. Također smo se imali priliku podsjetiti i kako je Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila srebrnu medalju u Rusiji prošle godine te kako je izgledala svečana dodjela medalja, a cijeli program maškara zaokružen je vjenčanjem pod sloganom „Dok nas maškare ne rastave“. Komisija je imala težak zadatak jer su se učenici i njihovi razrednici zaista potrudili, stoga su nakon dugog vijećanja odlučili nagraditi naše mlade - stare hrvatske znanstvenike iz 7. b razreda i njihove izume.

Čestitamo pobjednicima i sve pohvale ostalim sudionicima!

Video mozete pogledati ako se ulogirate sa svojim učeničkim AAI@EduHR racunom( korisnicko ime i lozinka od carneta)

objavio: Blaženka Knežević   datum: 8. 3. 2019.