Petaši u Zagrebu

Peti su razredi 16. svibnja 2018. godine bili na jednodnevnom izletu u Zagrebu. U pratnji svojih razrednica Blaženke Knežević i Tamare Čer, posjetili su Muzej iluzija, obišli znamenitosti Gornjega grada te posjetili Zoološki vrt „Maksimir“. Prvo odredište je bio Muzej iluzija u kojemu su se dobro zabavili i snimili pregršt zanimljivih fotografija. Zatim su krenuli u obilazak Gornjega grada. Najprije su se zaustavili na Trgu Josipa bana Jelačića te obišli fontanu Manduševac. Zatim su se uputili prema Katedrali pa zavirili u njezinu iznimnu unutrašnjost. Sljedeće je odredište bio Markov trg, a na samome kraju Kula Lotrščak i uspinjača. Nakon dugog hoda valjalo se i okrijepiti pa su pohitali prema njima najdražem Mc Donaldsu. Nakon okrijepe je slijedio posjet zoološkom vrtu u kojemu su imali prilike upoznati se s raznim uobičajenim i neuobičajenim životinjskim vrstama. Trebalo se osladiti i jednim sladoledom te polako krenuti put našeg Vukovara.

O svim avanturama svjedoče i zanimljive fotografije pa ih pogledajte. Možda vas potaknu da i vi posjetite ista odredišta.

Tamara Čer, mag. educ.

fotogalerija

objavio: Blaženka Knežević   datum: 23. 5. 2018.

« Ožujak 2024 »