21. siječnja- Međunarodni dan zagrljaja

Američki svećenik Kevin Zaborney 1982. godine današnji je dan, 21. siječnja, proglasio Međunarodnim danom zagrljaja.
Neki psiholozi smatraju da su četiri zagrljaja na dan čovjeku potrebna da bi preživio, da će pet do šest zagrljaja čovjekov život učiniti dužim i ljepšim, da je osam zagrljaja dnevno potrebno da bi se čovjek održao, a dvanaest zagrljaja na dan da bi napredovao.
Tako psiholozi navode kako je grljenje zdravo, posve prirodno i praktički savršeno.Zagrljaj je često bio i predmetom znanstvenih istraživanja koje je vodio dr.sc. Jay Gordon. Istraživanja su pokazala da o grljenju ovisi i naša inteligencija pa se vjeruje da će ona djeca koju se više grli biti inteligentnija od one koju su roditelji manje grlili.
Učenici 1.b razreda proveli su istraživanje te su ispitali koliko osoba voli kada ih netko zagrli.

Ispitanici su bili različite životne dobi. Pomoću ankete smo doznali da većina ispitanika voli kada ih netko zagrli.

Prvašići su u školi dijelili besplatan zagrljaj, a kako je to izgledalo možete vidjeti na fotografijama.

fotogalerija

objavio: Blaženka Knežević Edita Kery   datum: 22. 1. 2018.