« Rujan 2020 »

20. susret malih pjesnika Slavonije i Baranje
Autor: Blaženka Knežević, Anica Jukić, 15. 11. 2013.

8. studenoga 2013. naša učenica Ines Mišetić (7.b) imala je čast sudjelovati na 20. susretu malih pjesnika Slavonije i Baranje koje se, kako je i iz naziva vidljivo, održava tradicionalno u Cerniku, mjestu pored Nove Gradiške. Ines je odabrana među 40 učenika (od 130 prijavljenih) svojom pjesmom Plima rima. Značaj njezina sudjelovanja na toj manifestaciji još je i veći kada spomenemo da su prosudbeno povjerenstvo činili ugledni stručnjaci, književnici: Ivan Slišurić, Željka Horvat Vukelja i Đurđica Stuhlreiter.

Čitava je svečanost izvrsno organizirana pa smo zanemarili dugotrajnost putovanja i prepustili se ugodnom ozračju koje je vladalo u cerničkoj osnovnoj školi. Osim malih pjesnika, svečanost su uveličali i gosti iz Primoštena (igrokazom), Žminja (krasnoslovljenjem i pjevanjem zavičajnih čakavskih pjesama) i Zlatara (krasnoslovljenjem i pjevanjem zavičajnih kajkavskih pjesama). Prvonagrađena je učenica Karla Blažević iz OŠ Miroslava Krleže iz Čepina. Tu i sve ostale odabrane pjesme možete pročitati u zborniku pjesama 20. susreta malih pjesnika Slavonije i Baranje koji se nalazi u našoj školskoj knjižnici. Pjesmu naše Ines, uz čestitke, donosimo i ovdje:

Plima rima-ovdje možete pročitati pjesmicu naše učenice