Natječaj za mobilnost u Grčku

Prije dvije godine naša je škola krenula u Erasmus + projekt Science Through Experiment In Europe 2. Osim naše škole, u projektu sudjeluju još i škole iz Španjolske, Grčke, Rumunjske, Turske i Mađarske.

Teme koje se proučavaju kroz projekt su kemija, energija i snaga, gravitacija i sila, tlo, toplina i zvuk, a naša škola je zadužena za temu zvuka. Kroz razne eksperimente, igre, istraživanja i analize učenici će proširiti i obogatiti svoja znanja u navedenim temama. Učenici koji sudjeluju u projektu, razvijat će se kompetencije i znanja kroz korištenje novih i inovativnih metoda, te će se također njegovati međukulturalne razlike, budući da će na projektu sudjelovati i međusobno surađivati učenici vršnjaci iz 6 europskih zemalja. Učenici će međusobno komunicirati na engleskom jeziku čime će obogaćivati svoje jezične vještine.

Projekt će trajati ovu i sljedeću školsku godinu, a kroz to razdoblje učitelji i učenici posjetit će svaku od navedenih škola i sudjelovati u aktivnostima sukladno ciljevima projekta. Naša će škola također biti domaćin jedne od mobilnosti (stručnog putovanja) te će ugostiti učenike i učitelje partnerskih škola.

Nakon što je pandemija odgodila i usporila sve aktivnosti vezane za projekt, napokon je stiglo vrijeme za našu prvu mobilnost.

Dva nastavnika i četiri učenika naše škole putovat će u Grčku od 3. do 9. travnja 2022. godine!

(Klikom na Opširnije saznajte detalje.)

Tamo će učiti, ali i pokazati svoja znanja iz područja sile i gravitacije. Putovanje i boravak u inozemstvu za učenike u cijelosti je besplatanodnosno njegovi će se troškovi pokriti iz sredstava Europske unije koja su odobrena projektom.

Pravo na prijavu za putovanje u Grčku imaju učenici od 5. do 8. razreda Osnovne škole Antuna Bauera koji napišu motivacijsko pismo do 16. veljače 2022. godine (srijeda) i ubace ga do 12.00 sati u kutiju koja će se nalaziti na stolu u predvorju kod oglasne ploče.

Obrazac možete preuzeti klikom na poveznicu MOTIVACIJSKO PISMO te popuniti mjesta koja su označena plavim slovima.

Sva motivacijska pisma bit će pročitana i pregledana od strane projektnog tima, te će se konačna odluka o odabiru učenika za mobilnost u Grčku objaviti na stranicama škole do petka, 18. veljače 2022. godine u 20:00 sati.

Učenici se odabiru prema sljedećim kriterijima:

• Opći uspjeh u školi
  • Uspjeh iz predmeta engleski jezik, matematika, priroda, biologija, kemija, fizika (ako učenici imaju navedene predmete)
  • Vladanje u školi
  • Socijalne i komunikacijske vještine
  • Redovito pohađanje nastave
  • Volja i želja za sudjelovanjem u mobilnostima
  • Motivacijsko pismo

Budući da pandemija koronavirusa još uvijek traje, postoje uvjeti koje moramo ispuniti za ulazak u Grčku:

Svi putnici u dobi od 5 ili više godina koji uđu u Grčku moraju dati negativan rezultat testa prije odlaska. Prihvaćaju se i molekularni testovi (PCR, valjani 72 sata) i brzi testovi na antigene (valjani 24 sata). Testove mora izdati ovlašteni laboratorij za testiranje na engleskom, francuskom, njemačkom, talijanskom, španjolskom ili ruskom jeziku.

Osim toga, svi putnici mogu ući u Grčku bez dodatnih ograničenja (testiranje ili karantena) ako njihov „digitalni certifikat EU-a protiv bolesti COVID-19” (EUDCC) sadržava jedno od sljedećeg:

Dokaz o potpunom cijepljenju.
Valjanost: 14 dana nakon druge doze cjepiva. Za lijek Janssen (Johnson i Johnson) smatra se da je cijepljenje završeno 14 dana nakon primjene pojedinačne doze).
Prihvaćena cjepiva: Comirnaty (Pfizer BioNtech), Spikevax (Moderna), Vaxzevria (Astra Zeneca/Oxford), Janssen (Johnson i Johnson), Novavax, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

Dokaz o oporavku od bolesti COVID-19. Valjanost: između 30 dana i 3 mjeseca nakon prvog pozitivnog rezultata. Potvrde izdane između 15. srpnja i 31. listopada (uključujući njih) ostaju valjane do 31. siječnja 2022.

Više o tome možete pročitati na sljedećoj poveznici: (https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/travel-and-covid/greece/index_hr.htm)

Sretno svima!

objavio: Ivana Dragšić   datum: 12. 2. 2022.