« Srpanj 2020 »

OBAVIJEST RODITELJIMA BUDUĆIH UČENIKA 1. RAZREDA - Testiranje psihofizičke spremnosti za školu
Autor: Blaženka Knežević, 28. 5. 2020.

Dragi roditelji budućih prvašića,

Obavještavamo vas da se testiranja psihofizičke spremnosti djeteta za polazak u 1. razred u školi i kod liječnice školske medicine nastavljaju.

O konkretnim datumima biti ćete uskoro telefonski obaviješteni.

Obzirom na to da se moramo prilagoditi mjerama u skladu s pandemjiom Covid-19 te kako bi se maksimalno skratilo vrijeme zadržavanja djece i roditelja u ambulanti kod liječnice školske medicine, jako je bitno da na pregled kod liječnice dođete s pripremljenom medicinskom dokumentacijom.

U nastavku je link na web stranicu Zavoda za javno zdravstvo, gdje se nalaze detaljne upute za pregled, kao i upitnici koje trebate ispuniti prije samog dolaska kod liječnice školske medicine. Molimo vas da detaljno pročitate upute i ispunite upitnike.

Također, pripremite presliku cjepne iskaznice ili ispis cijepljenja od svog pedijatra i ponesite relevantnu medicinsku dokumentaciju na uvid.

Sve je navedeno na linku, a iste priloge možete pronaći i na kraju ove objave.

Dokumentaciju možete poslati i na službeni e-mail liječnice školske medicine 3 dana prije zakazanog termina pregleda. (kristina.milorad@zzjz-vsz.hr).

Iznimno je važno da se pridržavate točnog vremena dolaska kako bi se izbjeglo zadržavanje više osoba u čekaonici. Cijeli je proces produljen zbog mjera zaštite, pa će već i manja odstupanja dovesti do neželjenih gužvi.

U pratnju može samo jedan roditelj/skrbnik. Ukoliko imate masku za lice i rukavice, bilo bi poželjno da ih nosite (djeca ne moraju).

Djeca sada ne rade laboratorij niti pregled stomatologa. Oni koji su to uspjeli obaviti, neka ponesu nalaze, odnosno zubnu putovnicu. Oni koji nisu, vjerojatno će to uraditi tijekom prvog razreda, ukoliko to epidemiološka situacija bude dopuštala.

Isto tako, djeca će se nakon sistematskog pregleda cijepiti - protiv ospica, zaušnjaka, rubeole i dječje paralize putem dva cjepiva (MMR vaxPro i Imovax Polio). Molimo vas da pripremite djecu na to.

1. IZJAVA

2. OBAVIJEST O PREVENCIJSKIM PREGLEDIMA PRVAŠIĆA ZA UPIS U ŠK.G. 2020/2021